ABD56F00-5AEE-48B5-BFE2-7C1E742A10E4.jpeg
Autor je památkově chráněný objekt.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Darebáci.doc  86.53kB
Sir Bacon shodou okolností objevuje řešení dávného případu.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
fake news.  10.89kB
tři seriály nejen o fake.
povídky
deset.docx  40.39kB
Vím, že opravovat královnu detektivek, je drzé, ale myslím, že detektivy Scotlad Yadru podcenila. V této povídce si můžete přečist, jak se s tím moji dva detektivové poradili.Na povídce dále pracuji.
perla.docx  41.32kB
Téměř detektivní příběh odehrávající se během plavby "luxusní" výletní lodí.
Kočičí hry.doc  27.14kB
I kočky si rády hrají......
případ pěti kufrů.doc  52.74kB
Povídek na téma" záhada zamčeného pokoje", již bylo napasáno opravdu hodně, ale i přesto jsem se pokusil o další variaci.
Tři otázky.doc  77.31kB
Příběh ze "staré dobré Anglie" ve kterém musí detektiv osvědčit svůj postřeh a důvtip. Zda se mu to podaří, posuďte sami.
Klíč.doc  65.54kB
Asfalt silnic ani beton parkovišť skřítkům, vílám, bludičkám ani hejkalům příliš nesvědčí a tak je tajemno na ústupu. Ale přesto je možné se s ním ještě občas setkat.
Za Zeď.doc  57.86kB
Tato krátká SF je o věčné lidské touze po objevování.
Vražda sira Rieda.doc  81.41kB
Pro tuto historickou detektivku jsem si jméno pro hlavnho hrdinu vypůjčil ze svých starších povídek. I tak doufám, že se při četbě budete dobře bavit.
smutek bluesové princezny.doc  52.74kB
Nepříliš detektivní příběh
Ukradený spis.doc  67.07kB
Soukromý detektiv Winter v této povídce je pověřen nalézt ukradený spis.Snad vás i tentokrát pobaví variace na téma " zamčený pokoj"
Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one