ABD56F00-5AEE-48B5-BFE2-7C1E742A10E4.jpeg
Autor je památkově chráněný objekt.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Darebáci.doc  86.53kB
Sir Bacon shodou okolností objevuje řešení dávného případu.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
fake news.  10.89kB
tři seriály nejen o fake.
Konec sezóny.doc  67.58kB
Další povídka ve které vystupuje soukromý detektiv Winter. Tentokrát vše začíná manželskou hádkou.
Zlatíčko.doc  78.85kB
V této povídce detektiv Winter hledá zloděje, kteří ukradli šperky prince Mandera.
modré nebe, rudé květy.doc  71.68kB
Po delší době přidávám poněkud atypickou agro sci-fi.Snad se vám bude líbit.
Sherlock Holmes.doc  94.72kB
Vydejte se s Sherlockem Holmesem a jeho nerozlučným přítelem do ulic Londýna potírat zločin.
Karen-1.doc  72.7kB
Hrdinské fantasy se mi nikdy moc nedařily a tak, když jsem byl někdy v roce 1993 požádán abych něco napsal, nedopadlo to zrovna nejlépe a mě ani moc nevadilo, když jsem povídku měl za ztracenou. Po letech se vynořila jako legendární Moby Dick z vln internetu. Můžete si tedy zkusit přečíst toto mé prehistorické dílko.
SRDCE.DOC  28.16kB
Proč v době Halloweenu nepřidat ještě jeden kratičký horror z r. 1993, že? Tak tady je!
Přání.DOC  29.18kB
před časem jsem na netu objevil několik povídek, které jsem měl za ztracené.Tento krátký erotický horor jsem napsal někdy v r. 1999 a přidávám ho především proto, abych trochu naředil velké množství detektivek.
Třetí povídka ve které vystupuje Sherlock Holmes
pokud se vám líbila povídka se slavným Sherlockem Holmesem, tak tady je ještě jedna.
Do svých povídek jsem si již "vypůjčil" Indiana Jonese, Conana i Tarzana, takže pro ne Holmese,že? Pokračovatelů má A.C. Doyle mnoho. Já jsem se snažil o zachování atmosféry původních děl.
Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one