Nestřílejte na autora, je památkově chráněn.
do sekce " ke stáhnutí" jsou přidány knihy ve formátu PDF pro tablety a čtečky. Knihy obsahují většinu mých povídek a článků.
Omlouvám se všem, kteří zde čekají na nové povídky. V současné době se věnuji inovaci sérii článků o Voynichově manuskriptu, které sem budu postupně vkládat.
Dobrá zpráva pro všechny návštěvníky mých autorských stránek: Sfinga by měla zůstat na svém místě, na stejné adrese, jen s poněkud pozměněným vzhledem.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Kapitola I.doc  36.86kB
Toto romaneto se odehrává většinou v pseudohistoríckém prostředí.
Kapitola II.doc  40.96kB
kapitola IX.doc  30.72kB
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
ROBOT.DOC  41.47kB
Pohádky o robotech Stanislava Lema se mi moc líbily a tak jsem jich taky pár napsal.
PUTOVÁNÍ.DOC  61.95kB
Tuhle naprosto bizarní post-katastrofickou sci-fi jsem napsal  někdy kolem roku 2000.
Horác a Beatrice.doc  31.23kB
Uvádím zde fragment dosud neznámé sci-fi tragedie alžbětínského génia i když o pravosti  díla se dosud vede spor.
zásadní omyl.doc  43.52kB
285. pokračování dobrodružného příběhu ve kterém kladný hrdina opět bojuje proti geniálnímu mistru zla... ovšem chybička se někdy do plánů vloudí a má fatální následky.
Sarajevo.doc  39.42kB
Historie je prý jen jedna. Naštěstí! Tím se pro nás snílky a fantasty  otevírá široké pole možností  na téma:" co by bylo, kdyby..". Já jsem se pokusil to zpracovat trochu odlehčeně a optimisticky.
USMÍVE~1.DOC  60.42kB
Zatímco ve většině sci-fi jsou  kosmické lodě  lesklé, vzorně uklizené a bezvadně fungující, v této velmi pochmurné povídce je všechno jinak.
Hrdinové.doc  38.91kB
Co by bylo, kdyby nás vetřelci posuzovali podle televizního vysílání?
POTÍŽE2.DOC  35.84kB
O tom, že potíže s podomním / zde spíše po planetárním  :-)/ prodejem nevznikají jen tehdy když není zájem,ale i naopak, vypráví tento SF příběh.
POVÍDKY.DOC  39.42kB
Tato krátká a snad úsměvná povídka ukazuje, jak to mají spisovatelé těžké.
NPR.DOC  46.08kB
 Tahle smutná sci-fi je o tom, že malé příčiny mají velké následky a napsal jsem jí někdy okolo roku 2000.
Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one