ABD56F00-5AEE-48B5-BFE2-7C1E742A10E4.jpeg
Autor je památkově chráněný objekt.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Darebáci.doc  86.53kB
Sir Bacon shodou okolností objevuje řešení dávného případu.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
fake news.  10.89kB
tři seriály nejen o fake.
Vražedné zrcadlo.doc  43.01kB
Tato krátká detektivka  je z prostředí varietních iluzionistů. Na zde popsaný trik si nárokuji copyright.
Egyptské starožitnosti.doc  121.34kB

Bedna, která jednoho dne doputuje do Náprstkova muzea v Praze, je oním pověstným kamínkem, který zapříčíní lavinu událostí.

Tuto povídku jsem napsal  na jaře 2011 a doufám, že vás snad pobaví..

VESMÍR 0.9.DOC  38.91kB
Tahle povídka se podobá jízdě v pouťovém domě hrůzy, ve vozíku, kterému někdo šlohnul brzdy. Je tedy vhodné si předem připravit studený obklad na hlavu.
NOVÁCO~1.DOC  59.39kB
My autoři pokleslé literatury, prý se svými hrdiny nezacházíme podle ženevské konvence. Jak by to vypadalo, kdyby nám do toho postavy našich děl mohly mluvit, se dočtete v této grotesce.
Votivní náboženské předměty.doc  46.08kB
Mnoho podivných archeologických nálezů končí v depozitářích pod nic neříkajícím názvem a přitom....
budoucnost_je_nejista.doc  150.53kB
Nejnovější romaneto ukazuje, že to, co se nám dnes zdá jako štěstí, se může do budoucna změnit v pohromu, nebo taky naopak...., protože budoucnost je nejistá!
TRAŤ.DOC  50.18kB

Snivá SF ve stylu Ray Bredburyho. Vznikla v druhé  polovině devadesátých let a troufnu si tvrdit, že patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy napsal.

Třetí příběh z.doc  44.03kB
Jan Werich o  forbínách říkával,  že se občas vlastní ucho diví, co vlastní huba povídá. Obdodobně i mě se stává, že se vlastní oko diví, co jsem to napsal. Tato hříčka vznikla tento týden.....
17843795.doc  47.62kB

 Prima mňamka je  pohádka o tom jak různí lidé, vidí stejnou událost různě a jak to změní jejich život.


Kdysi jsem se dozvěděl, že prý tahle povídka je o ničem. Doufám, že budete jiného názoru.

Tajemství šedivého domu..doc  104.96kB
Když se tento příběh poprvé objevil na stránkách mého přítele, dostal jsem rozlobený dopis od jedné dámy, ať  jí neprodleně sdělím, kde se ona lokalita nachází, aby mohl být proveden náležitý průzkum této jedinečné památky. Vysvětlení,že jde o fikci neuspělo.
Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one