ABD56F00-5AEE-48B5-BFE2-7C1E742A10E4.jpeg
Autor je památkově chráněný objekt.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Darebáci.doc  86.53kB
Sir Bacon shodou okolností objevuje řešení dávného případu.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
fake news.  10.89kB
tři seriály nejen o fake.
Věci z1.doc  158.21kB

Ne všechny příběhy mají dobrý nebo špatný konec. Snad vám tahle  SF z pouštní planety  nebude  po Duně připadat jako klišé.

špinavej kšeft.doc  60.42kB

Soukromý detektiv v této chandlerovsky laděné povídce, není žádný drsńák s tvrdou pěstí a pistolí v podpaží.Vlastně to ani není detektivka v pravém slova smyslu. Je to příběh.Dokončil jsem ho před týdnem. Doufám,že se  Vám bude líbit.

Indiana_Jones_a_tajemny_spis.doc  78.85kB

Poslat  tohoto hrdinu  do Marakéše bylo logické.....poslat ho do Prahy  bylo lákavé..

Povídku jsem napsal vloni a Jones prožije  krom dobrodružství i mnohá zajímavá setkání.

Tři přání.doc  51.2kB

Povídka Tři přání je letní romance s trochou tajemna.

Zlaté cihly.doc  79.87kB
 Rád bych věřil tomu, že by z této povídky měl pan Ludvík Souček radost.
Potíže v Lomené-1.doc  84.48kB
Soukromý detektiv v této drsné detektivce, není žádný andílek, ale dost cynický lhář, který se často pohybuje za hranicí zákona.
Tajemstvi_Osliho_ostrova.doc  84.99kB
Tohle  jsem si dovolil věnovat své báječné neteřince Janě Šouflové. Je to ( snad)  úsměvný příběh o velmi různorodé skupince lidiček, kteří spolu tráví víkend. Součástí je i odhalení jednoho dávného tajemství.
Poslední Hejkal.doc  35.33kB
V některých povídkách čerpám ze skutečných událostí, které doplním o děj nebo jinak upravím. Takže by bylo možné začít: Bylo - nebylo......
SEDM.DOC  137.73kB

K hledání pokladu patří  téměř nezbytně mapa, dobrodružný děj, romantika i láska. Já jsem se tuto směsku pokusil ještě dochutit špetkou černého humoru.  Nyní vám předkládám výsledek k posouzení.

Ozvěny minulosti.doc  52.74kB
Tato povídka má opět detektivní nádech. Tentorkát jsem čerpal námět podle skutečnosti.
Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one