ABD56F00-5AEE-48B5-BFE2-7C1E742A10E4.jpeg
Autor je památkově chráněný objekt.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Darebáci.doc  86.53kB
Sir Bacon shodou okolností objevuje řešení dávného případu.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
fake news.  10.89kB
tři seriály nejen o fake.
Zero01.doc  144.9kB
V této časové sci-fi vás pozvu do Jeruzaléma r. 33. Protože toto téma bylo zpracováno již mnohokrát, pokusil jsem se o mírně humorný pohled i když jsem kuli tomu úmyslně přehlédl některé reálie.
Peruánský deník.doc  66.05kB
V tomto příběhu pocestujete do Peruánských hor.
Kamenný oltář Naupa Huaca.jpg
Yetty.doc  94.21kB
Zatímco v povídce Šalamounovy doly jsem vás pozval do nitra horké Afriky, v této naopak  pocestujete do vysokohorského pásma Tibetu.  Zajímavostí snad pro vás bude, že jsem obě povídky psal letos v červnu  společně.
Pán a sluha01.doc  214.53kB
Trochu pohádkově laděná historická freska v drsnějším stylu. Tuto první část jsem psal asi dva roky. Věřím, že  vás svým rychlým sledem děje, s mnoha zvraty, zaujme. Myslím, že je zde vše, co k historickému románu patří: válka, zrada, přátelství i láska.
Sluha a pán02.doc  182.27kB

Pokračování příběhu je více útržkovité,protože zahrnuje mnohem delší časové  údobí. Opět jsem ho psal v "mezičase" zhruba asi dva roky,ale jsem přesvědčen, že se mi podařila celkově  dějově zajímavá novela.

Dům.doc  201.22kB
jistě už jste si všimli, že tu svá díla málokdy chválím, ale v případě této  dobrodružné fantasy novely, udělám vyjímku: Když jsem ji tehdy v roce 1993 psal, tak jsem musel být fakt ve formě!
Když začalo pršet.doc  107.52kB
 Za dobrodružstvím a tajemnem není třeba jezdit do Amazonie. Můžete ho potkat třeba  na rohu  a právě dnes.
ZB1.DOC  193.54kB
Na začátku devadesátých  let se k nám přihrnula záplava hrdinské fantasy literatůry. Proto jsem  začal vymýšlet příběh ve kterém by postavy až tak hrdinské zase nebyly. První část vznikla  1994-5. Omlouvám  se za chybné číslování stránek.
ZB2.DOC  110.08kB

Druhý díl vznikal podstatně déle než první a dopsal jsem ho až 1998.


 Doufám,že se  budete bavit stejně dobře jako při četbě první části.

GOLEM.DOC  89.09kB

Jestli chcete vědět, jak to doopravdy bylo s golemem, vydejte se po jeho stopách pražskými ulicemi s  poněkud nesourodou dvojicí.


Ačkoliv název zní jako jedna z knih E.S.Gardnera, nejde o detektivku v pravém slova smyslu.

Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one