ABD56F00-5AEE-48B5-BFE2-7C1E742A10E4.jpeg
Autor je památkově chráněný objekt.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Darebáci.doc  86.53kB
Sir Bacon shodou okolností objevuje řešení dávného případu.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
fake news.  10.89kB
tři seriály nejen o fake.
Tři tajemství.doc  107.52kB

 Svůj první pokus o příběh s detektivním námětem jsem napsal zhruba před pěti roky. Není to klasická detektivka, ani tu  není jen jeden detektiv,ale plejáda různých lidiček.

bard.doc  60.93kB
Aby jste měli tu správnou atmosféru pro četbu této romantické rockerské SF, hoďte do přehrávače CD s Hendrixem a otočte volume doprava.
Vzpomínky01.doc  35.33kB
Děj téhle kratičké povídky se odehrává na palubě kosmické lodi, dala by se tedy zařadit mezi sci-fi, ale  myslím,že je to spíše příběh o velké lásce a přátelství až za hrob.
přestupní stanice..DOC  83.97kB

Když jsem jako malý chlapec procházel bíle vykachličkovaným podchodem k nástupištím Hlavního nádraží v Praze, představoval jsem si, že jednotlivé východy vedou do neznámých světů.


Tenhle příběh je o nich.

Šalamounovy doly.doc  80.9kB
Životní příběh jednoho Žižkováka, opět vyprávěný druhou osobou. Toto romaneto je z letošní úrody. Ochutnejte!
Transmutace01.doc  151.55kB
I když hlavní hrdina této romatické fantasy novely je pěkný lotřík, vybavený ostrým jazykem, hbitými prstíky a notnou dávkou drzosti, věřím, že  vám bude sympatický.
Holanďanovo zlato.doc  33.79kB

Četli jste už nějakou SF z Divokého západu? NE?! Tak tady jednu máte.


Podobnost se skutečnými událostmi nebo osobami je čistě náhodná.

Jeho lepší já.doc  59.9kB
Než si budete něco přát, dobře si to rozmyslete. Vaše přání se totiž může vyplnit zcela nečekaným způsobem.
SVĚDEK1.DOC  42.5kB

Tato bláznivá sci-fi groteska je parodií úplně na všechno..

Tajuplný ostrov jinak.odt  32.85kB

Předpokládám, že jste četli knihu pana Verna. 

Snad mi tuhle úvahu pan Jules odpustí.

Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one