ABD56F00-5AEE-48B5-BFE2-7C1E742A10E4.jpeg
Autor je památkově chráněný objekt.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Darebáci.doc  86.53kB
Sir Bacon shodou okolností objevuje řešení dávného případu.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
fake news.  10.89kB
tři seriály nejen o fake.
NAŠE.DOC  44.54kB
V dějinách čteme stále dokola o tom, co který generál dělal a kam táhl. Ale jak taková anabáze jako  byl exodus, vypadala z pohledu obyčejného poutníka? Pokusil jsem se o takový pohled, snad s trochu humorným nadhledem.
SPÁNEK2.DOC  47.1kB
Téměř každý chlapec byl  na počátku puberty tajně  zamilován do některé učitelky.Málokdy to však bývá upír, tak jako v tomto, mírně erotickém horroru.
TRABLE.DOC  37.38kB
O cestování v čase bylo již napsáno mnoho povídek. Tohle je jedna z nich.
Vemte si kytky.doc  34.3kB

Že invaze mimozemštanů nemusí mít nutně podobu zelených mužíčků, o tom se dočtete v tomto  horroru z roku 1998

Všichni moji zákazníci.doc  31.74kB
Jistě mi po přečtení dáte za pravdu, že tohle není klasický horror,ale spíš surrealistická črta nakreslená velmi temnými tóny barev.
JARO.DOC  43.52kB
V této povídce napsané kdysi opět pro fanzin T. Pratchetta, se dozvíte něco o tom, jak je to s hrdiny- začátečníky.
VETŘELEC.DOC  53.76kB
Trochu bláznivá fantasy pohádka  z roku 1993 vypráví o tom, že problémy jsou kamarádské a mají tendenci se sdružovat. Též prozradí něco z  praxe  svérázného kouzelníka Fredíka.
Scorbin HP.doc  77.31kB
Velmi pochmurná vize blízké budoucnosti alternativního světa.
Lži a mystifikace v.doc  37.89kB
Profesor Shinen v této stati provádí podrobnou analýzu popisů soubojů  v některých fantasy.
HRR.DOC  25.09kB
Tento burcující manifest jsem vytvořil pro jedno podzemní hnutí.
Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one