Nestřílejte na autora, je památkově chráněn.
do sekce " ke stáhnutí" jsou přidány knihy ve formátu PDF pro tablety a čtečky. Knihy obsahují většinu mých povídek a článků.
Omlouvám se všem, kteří zde čekají na nové povídky. V současné době se věnuji inovaci sérii článků o Voynichově manuskriptu, které sem budu postupně vkládat.
Dobrá zpráva pro všechny návštěvníky mých autorských stránek: Sfinga by měla zůstat na svém místě, na stejné adrese, jen s poněkud pozměněným vzhledem.

První povídku s Čárlí Šínem jsem napsal někdy v roce 1999 a pak postupně  přidával další. Vznikaly v rozmezí dvanácti let a mají  různou atmosféru, ale doufám, že vás tyto  polodetektivní příběhy z alternativního světa pobaví.

Jsou řazeny tak, jak postupně vznikaly, ne podle času děje.

 

                             
 
Historická fikce.
Vše podstatné o této novele napsal Jansan v úvodu. Já dodávám jen tolik, že oproti původní podobě ( jak vyšla na Enigmě), jsem udělal jen nepatrné úpravy, tak aby se vzhledově shodovala s ostatními texty. Přeji příjemné čtení.
Příběhy Erika z Waterlandu jsou volně na sebe navazující epizodky, spojené podle tradice klasických rytířských románů potulným rytířem a jeho sluhou.Některé jsou dobrodružné, jiné spíše burleskní, ale doufám že se vám budou libít všechny.
Když jsem psal první příběh, představoval jsem si, že kdyby to někdy někdo chtěl zfilmovat ( jako že ne), tak by hlavní roli měl hrát sir Sean Connery. Některé příběhy jsou spíše dobrodružné, jiné s detektivní zápletkou. Historické kulisy mi umožnily přinutit Bacona, aby spoléhal spíše na svůj mozek než na nějaké technické pomůcky.
I zde nejsou povídky řazeny podle doby děje, ale podle toho jak postupně vznikají.
Příběhy vesmírného cestovatele a smolaře Rogera Taylora jsem začal psát někdy v roce 1995 a postupně jsem přidával další. Dnes už bych je určitě napsal jinak, ale tím není řečeno, že lépe.
Kapitola I.doc  36.86kB
Toto romaneto se odehrává většinou v pseudohistoríckém prostředí.
Kapitola II.doc  40.96kB
kapitola IX.doc  30.72kB
Mydlář.doc  40.96kB
do této rubriky bude Jansan občas přidávat své příspěvky. Kat Mydlář je zajímavá postava českých dějin a tak článek určitě stojí za přečtení
Tenkrát na západě.doc  44.54kB
Tenkrát na západě je  povídka stará asi  16 let,ale doufám,že vás svou bláznivou atmosférou pobaví ještě i dnes.
PŘÍRODA.DOC  38.4kB
V této S-F povídce si hlavní hrdina plánuje správnou zálesáckou dovolenou. Ovšem v daleké budoucnosti s tím mohou být problémy.
Makro Kamenáč.doc  65.02kB
bohatýrská Sci-fi z mého autorského pravěku.
KONECUFO.DOC  48.64kB
Tato hospodská sci-fi je vzpomínkou na doby dávno minulé. Čas pokročil a dnes již je v osvěžovnách  mnohem komornější atmosféra.
Poslední dílo Williama Shakespeara.doc  33.79kB

Povídka osvětluje vznik dramatu Horác a Beatrice ( již zde na sfinze) a zároveň též důvod. proč je poslední.

LABUTÍ~1.DOC  41.98kB
Pohádka,která osvětluje důvod častého výskytu trpaslíků na zahrádkách.
ČISTÉN~1.DOC  48.13kB

Tahle povídka z roku 1995 je o tom, co se stane, když parta mimozemských hippíků přistane omylem na vojenské základně, kde se právě zkouší nová zbraň.

ŽIVOTP~1.doc  34.3kB
Po smrti sice projdete tunelem, na jehož konci na vás opravdu čeká Světelná bytost, ale někdy i překvapení.
PRAVÁ.DOC  42.5kB

V této sci-fi povídce se dočtete, proč je zapotřebí mít doma pravou domácí  pálenku.

cesta za slávou.doc  36.35kB
Cesta za slávou je mou druhou sci-fi robotskou pohádkou. Po mnoha letech by si možná zasloužila jistou aktualizaci,ale nebyla by to škoda? Posuďte sami.
Stránky  mé neteřinky -výtvarnice, malířky, spisovatelky, hudebnice, všestraně  nadané a naprosto úžasné Jany  Šouflové.
Stránky zdarma
Editace stránek
http://hurontaria.baf.cz/VM/
stránky mého přítele J. Hurycha, kde je spousta zajímavé četby,ale především je věnována záhadnému Voynichovu rukopisu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one